O nas

Stowarzyszenie Sportowe - Klub Kolarski Świerklany to wypadkowa sportowego trybu życia nas, dorosłych, zamiłowania do kolarstwa górskiego, oraz chęci przekazania tych wartości najmłodszemu pokoleniu, tak, aby ich pomysły na spędzanie wolnego czasu przyjęły pro-zdrowotny kierunek.

Idea założenia klubu powstała kilka lat temu, ale dopiero przecięcie się dróg odpowiednio zapalonych i zdeterminowanych osób, zapoczątkowało proces realizacji pomysłu i stopniowe wdrażanie go w życie. Entuzjazm kilku osób okazał się na tyle silny, iż w przeciągu kilku miesięcy do życia zostało powołane nasze stowarzyszenie.

Działania klubu skupione są głównie na dzieciach i młodzieży, tak, aby stworzyć im komfortowe i optymalne możliwości rozwoju w kolarstwie górskim, poprzez regularne uczestnictwo w zgrupowaniach kolarskich oraz lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich wyścigach cyklicznych. W zamian za to oczekujemy widocznego zaangażowania, aktywnego uczestnictwa w życiu grupy oraz odpowiedniej frekwencji podczas treningów, gdyż tylko dwustronny i pełnowartościowy wysiłek zaowocuje obopólnym zadowoleniem oraz zmotywuje członków klubu do rozwoju.