Dystanse
MINI i MEGA
Długość
25 km i 50 km

Dystans MINI 25 km i MEGA 50 km

Dystans MINI (1 pętla ok. 25km) i MEGA (2 pętle ok. 50km) to wysmakowana trasa dla kolarzy, którzy już co nieco potrafią i mają „nogę”. Proszę się jednak nie przerażać, nie ma tu zabijających wielokilometrowych podjazdów a kilka zjazdów jest co prawda trudnych ale za to krótkich. Nie siląc się na fałszywą skromność, uważamy, że z tego terenu wycisnęliśmy wszystko, co się dało, żeby wycinakom sprawić dużo frajdy, a mniej zaawansowanych zachęcić do doskonalenia umiejętności i urabiania łydy. Początkowo jedziemy po trasie Hobby, by po kilku kilometrach odbić na malownicze przestrzenie marklowickich łąk i pól. Jedziemy szaleńczo szybkimi drogami polnymi, dojeżdżamy do lasu i uwaga: pierwsza niespodzianka – krótka ale pełnokrwista sekcja rodem z XC. Mniej wprawni bez problemu mogą sprowadzić rower. Potem okrążamy malowniczy stawek i długim, niezbyt stromym podjazdem wracamy na leśne single. Na pierwszym zjeździe można trochę poskakać (są hopki, ale można ominąć), potem ostro w górę i znów w dół. Kolejny podjazd przechodzi płynnie w fajny, szybki singiel i potem już cały czas góra – dół – góra – dół: czysty interwał. To najbardziej wymagająca, ale dająca też dużo satysfakcji, część trasy w malowniczym lesie na styku Rybnika, Marklowic i Jankowic. Na końcu docieramy do Sanktuarium Studzienka, za którym czeka najostrzejsza wspinaczka. Kto wjedzie, ten zuch. Chwila oddechu na asfalcie, znów wpadamy w singiel oraz kolejną porcję leśnych zakrętasów, by ostatecznie dołączyć do pętli Hobby. Na końcu szybkim asfaltem docieramy do mety. Zapewniamy, że będziecie już nieco zmęczeni ale jeśli nie macie dosyć to zapraszamy na dystans MEGA, gdzie można już bardziej świadomie i z bagażem doświadczenia, jeszcze raz posmakować tej soczystej trasy.

Uwaga: na trasie jest dużo zwrotów akcji, ostrych zakrętów i skrzyżowań. Bądźcie uważni i wypatrujcie strzałek, żeby nie zboczyć z kursu. W lesie podłoże jest ziemisto-gliniaste - jeżeli będzie mokro, to zalecamy konkretny bieżnik.

Dystans
HOBBY
Długość
10 km

Dystans HOBBY 10 km

Dystans Hobby (ok. 10km) to to dość łatwa trasa, jednak pierwszy podjazd i kilka odcinków leśnych z krótkimi ale stromymi zjazdami i podjazdami będą wymagać wysiłku i uwagi. Większa część trasy to jednak łagodne leśne ścieżki i dukty. Ostatni odcinek do mety to asfaltowy zjazd – prosimy o ostrożność!