3 listopad
2016
Jankowice
 

Podsumowanie sezonu 2016

Jako, że sezon 2016 dobiegł końca, możemy pokusić się o podsumowanie i analizy osiągnięć naszych zawodników. Przepracowany naprawdę intensywnie okres jesienno-zimowy – cotygodniowe treningi na sali, na basenie oraz, przy sprzyjającej aurze, w terenie - zaowocował już na samym początku sezonu i z VIII Otwartych Mistrzostw Orzesza Cross Country 2016 przywieźliśmy pierwsze medale. Zwarci i gotowi od razu przystąpiliśmy do ataku zdobywając złoto, srebro oraz brąz, a także kilka miejsc tuż za podium. Do domów wróciliśmy utwierdzeni w przekonaniu, że warto było przez tych kilka miesięcy zaciskać zęby i w pocie czoła pracować nad kondycją, siłą mięśni oraz odpowiednim nastawieniem psychicznym. Z każdymi kolejnymi zawodami forma naszych kolarzy rosła, rosły też apetyty na coraz to lepsze wyniki.

Wystartowaliśmy w wielu wyścigach w Polsce oraz u naszych południowych sąsiadów, w każdym z nich zajmując wysokie lokaty. Staraliśmy się brać udział w jak najciekawszych zawodach, jednak głównie skupiliśmy się na imprezach cyklicznych takich jak: Puchar Szlaku Solnego pod patronatem PZKOL, Bike Atelier Maraton, Bike Maraton, czy Family Cup (dla mniej zaawansowanych, początkujących adeptów kolarstwa), w których walczyliśmy o wysokie lokaty klasyfikacjach generalnych.

W całym sezonie wzięliśmy udział w 36 zawodach w kraju i za granicą (5 w Czechach), co wypełniło 28 weekendów startowych. Owocem tych zmagań jest 49 pierwszych, 35 drugich i 26 trzecich miejsc.

Osiągnięte wyniki przełożyły się na bardzo wysokie lokaty w klasyfikacjach generalnych wyżej wymienionych edycji, co dla wielu naszych zawodników było ukoronowaniem ich zmagań i wysiłków włożonych we wszystkie starty.

Podsumowując prezentujemy wyniki zdobyte w klasyfikacja generalnych:

Bike Atelier Maraton:
  • dziewczyny: pierwsze miejsce w kat. HR-D2 – 12–13 lat, drugie miejsce w kat. HR-D2 – 14–15 lat i trzecie miejsce w kat. H-K2 – 36–49 lat,
  • chłopcy: drugie miejsce w kat. HR-C1 – 10–11 lat i trzecie miejsce w HR-C1 – 14–15 lat.

Puchar Szlaku Solnego:

  • Wicemistrzostwo Pucharu Szlaku Solnego w kategorii żak chłopcy.

XXI Amatorskie Mistrzostwa Pol.ski w Kolarstwie Górskim FAMILY CUP:

  • chłopcy: Wicemistrzostwo Polski Amatorów w kat. B. Młodzicy 11-12 lat,
  • dziewczyny: Mistrzostwo Polski Amatorów w kat. E. Weteranki i Wicemistrzostwo Polski Amatorów w kat. B. Młodziczki 11-14 lat

Na zakończenie pragniemy jeszcze raz wszystkim pogratulować osiągniętych wyników i życzymy wytrwałości – brawo tak trzymać :)

Podsumowanie sezonu 2016  Podsumowanie sezonu Jankowice 2016